Můj příběh

Od malička jsme doma četli pohádky a příběhy. Ráda jsem naslouchala prarodičům, rodičům a přátelům vyprávěním životních zážitků a historek. S rodiči jsme jezdili na výlety - na zámky, hrady, na víkendy nebo dovolené pod stanem nebo s partou spřátelených rodin.

Táta hrával v kapele a kolem kapely se scházela skupina lidí a rodin, které kulturně žili a vymýšleli všemožné akce pro děti i dospělé. Mamka nás brávala do divadla, tvořila s námi, i sama, a tak je tomu dodnes.

V první třídě jsem pak objevila "dramaťák" na ZUŠce, kde jsem s malými přestávkami dodnes, jen občas v jiném městě a v jiné roli. Dramaťák, tedy literárně-dramatický obor, se mi po mnoha letech stal motivací, kam na vysokou školu. Nejprve to byla Filmová škola ve Zlíně (kreslený animovaný film a scénografie) a později ona moje srdcovka Divadelní fakulta Janáčkovy Akademie Múzických Umění v Brně, obor Divadlo a výchova. V druháku jsem si ještě přibrala mezifakultní studium na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity, obor Speciální pedagogika - Etopedie, Psychopedie a Integrativní speciální pedagogika, rovněž v moravské metropoli.

Když žijete celý život obklopeni uměním, knihami, divadlem, výtvarnem, hudbou, příběhy i lidmi s neuskutečnými obyčejně neobyčejnými příběhy, tak se vám stane životní filozofií a žitým životním stylem. Je to součást vás, stejně jako moje, bez níž to už ani neumím. Cokoliv kolem mě ve mně probouzí nápady, myšlenky, které si žádají být zrealizovány, zobrazeny nebo předávány.

Všechno výše zmíněné, moje povaha vše zkusit stůj, co stůj, výlety za hranice všedních dní, cesty a pobyty do a v zahraničí, mezinárodní partnerské i české vztahy, mě tvarovaly do dnešní podoby, kým jsem.

Kdo jsem?

Jsem duší inspirátorka, umělec a učitelka mluveného, psaného projevu a hlasové průpravy. Divadlo a komunikace je moje vášeň. Miluji cesty a lidské příběhy. Ráda naslouchám. Ráda vyprávím. Pomáhám lidem skrze "herní proces, přímý prožitek a tvorbu" objevovat jejich skryté možnosti a talenty, naslouchat svému srdci, hlasu, tělu, najít sebe samé a růst. 

Fascinuje mě lidské tělo. Je to neskutečný a unikátní organismus a systém. Vše je propojeno. Každá část souvisí s jinou částí, ta zase s jinou a vytváří celek nemající obdoby. Tělo je zázrak, stejně jako naše zrození, dýchání a dech.

Všechno se mi propojilo v okamžiku, kdy se mi narodila dcera. Vývoj celého zázraku zrození, narození a růst malého človíčka v dospělého jedince mi najednou dával tak neskutečně hluboký smysl. Kvalita života v přímém přenosu. Dostala jsem dokonalý materiál ke studiu vývoje hlasu, jeho tvorby ve všech souvislostech a jeho zákonitostech.

Od té doby se každým dnem čím dál více propojují roky mých studií, praxe umělecké, pedagogické, životní zkušenosti s informacemi z jiných příbuzných oborů.

Vše, co jsem do sebe byla schopná jako houba nasáknout a roky praxe objevovat, zkoušet a fixovat, se dnes odrážejí v mé tvorbě, práci i přístupu k mým žákům, studentům nebo klientům.

Jsem doslova nadšená, když vidím, jak skrze svůj hlas a své tělo objevují své nové schopnosti, stránky, jak jim roste sebevědomí, jak se v nich probouzí radost, hravost, fantazie, odvaha a osobní síla.

Naučím vás,

jak správně dýchat,

držet tělo a rozumět mu o něco víc v souvislostech,

jak uvolnit, zklidnit tělo a soustředit svoji mysl,

poznat váš hlas a, najít jeho správný příjemný tón,

poradím, jak na výslovnost,

jak získat větší jistotu před publikem,

jak o váš hlas pečovat

a ještě mnohem víc.

Skrze rozmanité techniky divadelní, improvizační, relaxační, meditační a mnohé další rozehrajeme vaše dovesnosti i fantazii v mluveném i psaném projevu. Ukáži vám, kde a jak čerpat inspiraci, poznáte své skryté já, získáte sebedůvěru v sebesamé.V praxi už to pro vás bude zábava.

Kultivovaný projev se může naučit úplně každý. Mistrem slova můžeš být i Ty!Oblíbené příspěvky