HASTRMANSKÁ POHÁDKA

HASTRMANSKÁ POHÁDKA

krásná kniha s laskavým humorem vyprávěná pěkným českým jazykem pro malé i velké čtenáře a všechny milovníky malebných klasických pohádek

POHÁDKA, KTEROU SI DĚTI CHTĚJÍ ČIST SAMI.

 • Máte rádi pohádky a svět fantazie?
 • Hledáte pohádkový příběh z domácího českomoravského prostředí?
 • Chcete s dětmi nebo dětem číst doma, ve škole, v družině, v klubu, na výletě, na táboře, na dovolené,..., pěknou milou a tradiční pohádku, která pobaví i vás dospělé?
 • Rádi by jste našli originální dárek pro vaše děti, kamarády nebo děti někoho blízkého?

HASTRMANSKÁ POHÁDKA
je přesně to pravé pro Vás!

Příběh vypráví o jednom mokrém štěstí, lásce a obyčejných lidech z malé vesnice kdesi na Českomoravské vysočině.


Pohádka, kterou jsem psala a malovala s veškerou láskou, obrovskou radostí a nejupřímnější pečlivostí.Jako máma a milovnice krásných knížek při různých příležitostech, ať už narozenin, vánoc nebo jiných zvláštních událostí, vyhledávám pěkné, česky psané, knížky se zajímavými ilustracemi, které probouzejí dětskou i mou fantazii, lahodí uchu a potěší oko.
S obrovským napětím po té čekám, co na ně moje dcera řekne a zda bude mít stejnou touhu jako já si je přečíst. Když to klapne, jsem opravdu nadšená a chvíle společného čtení jsou jedny z nejkrásnějších, co znám.
S takovou vizí a motivací jsem se snažila přivést na svět i svoji dětskou pohádkovou knížku
HASTRMANSKÁ POHÁDKA.
Teď už je jen na vás, čtenářích, zhodnotit, zda se mi můj záměr povedl. Pěkné čtení!

O ČEM POHÁDKOVÝ PŘÍBĚH JE?

V malé vesničce PODIVSE, kdesi na Českomoravské vysočině, bývá občas pořádně veselo a ve mlýně poslední dobou obzvlášť.
Mlýn si oblíbili dva vykutálení čerchmanti, Malej a Velkej. Pořádně divoko však začne být ve chvíli, kdy se do mlynářovic rybníka nastěhuje hastrman Kaprajz se svými dvěma dcerami, Bublenkou a Bublinkou.
Dospívající Bublenka se zamiluje do mladého mlynáře Honzy. Jenže! Honzu chce výhodně oženit místní dohazovačka Krákorová.
Do celé šlamastyky vloží svůj um Malej a Velkej. To už se mlýn začne otřásat v základech.

Zamiluje se i mladý mlynář?
Stane se hastrmanka člověkem?
Bude svatba?
Nebo bude všechno ještě úplně jinak?HASTRMANSKÁ POHÁDKA JE,
aneb co získáte?

 • 108 stran v pevné vazbě
 • 32 pestrobarevných ilustrací
 • 10 388 slov
 • pohádku psanou většími písmeny, které zvládnout přečíst i začínající čtenáři
 • laskavou pohádku z domácího prostředí
 • příběh psaný pěkně hezky česky
 • pěknou knihu pro společné chvíle
 • originální dárek


DÁREK NAVÍC 🙂

Protože mám vážně velikou radost z narození mé knížky HASTRMANSKÁ POHÁDKA,

ráda Vám KNIHU OSOBNĚ PODEPÍŠI I S VĚNOVÁNÍM na přání.

Stačí, aby jste jej vepsali v objednávkovém formuláři do okénka "poznámka".

Co o knize říkají čtenáři?


Pohádku jsem četla 4x za sebou a pokaždé mě bavila. Zajímavá zápletka, vtipné postavy i chvíle napětí. Navíc moc hezké a jedinečné ilustrace. Jako milovnice pohádek, maminka a učitelka v MŠ ji doporučuji všem malým i velkým ne/čtenářům.

Eva Petružálkováwww.evapetruzalkova.cz

Hastrmanská pohádka se mi velice líbí svojí pestrostí, barevností a spoustou nadpřirozených pohádkových postav. Objevují se zde různé lidské povahy, ať už kladné, tak i záporné. S některými vlastnostmi postav se dokonce ztotožňuji. Je to příběh, u kterého se nenudí malý ani velký čtenář či posluchač. Ukazuje nám, že lze zdolat i ty nejtěžší překážky, co nám život nastraží, a že osud máme ve vlastních rukou. Je to knížka plná lásky, přátelství a fantazie, jež se v poslední době vytrácí a my si to tak můžeme připomínat jejím čtením, šířit ji a snít o vlastních dobrodružstvích. Navíc má knížka krásný vzhled a spoustu ilustrací, které zaujmou na první pohled. Abych to zakončila, myslím si, že tato knížka má velký potenciál, protože se dá předčítat dětem před spaním nebo jen tak. Spousta začínajících čtenářů si ji zvládne přečíst sama, protože jsou tam větší písmenka, takže nebudou mít se čtením problém ani babičky a dědečci. Dokonce si ji děti (s menší pomocí samozřejmě) zvládnou i zdramatizovat. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu!

Kateřina Bukáčkováučitelka MŠ a ZŠ, divadelniceCena knihy je 326,- Kč
KDO JSEM

Jmenuji se Jana Mifková.

Jsem umělec tělem i duší, člověk tvořivý. Miluji divadlo a knihy. Pohádky a příběhy jsou neodmyslitelnou součástí mého každodenního života.

Taky jsem maminka. Moje děvčátko Zoe se "pomamila", naštěstí. 🙂 Též miluje pohádky. (No, řekněte, které děti ne?!) Večer si před spaním čteme.

Dávno, ještě než se narodila, toužila jsem psát pro svoje i jiné děti pohádky, příběhy a vytvářet pěkné laskavé knihy a také stát se spisovatelkou. Část se mi splnila v mém povolání, kde jsou příběhy a pohádky, skutečné i smyšlené, mým každodenním chlebem. Moje osobní literární tvorba však zůstávala celé roky v šuplíku nebo jsem ji přetavila ve scénáře k divadelním pohádkám pro své divadlo hrající nejen pro děti.

Pak mi jeden dobrý přítel řekl: "Tak už konečně vydej ty své věci, co píšeš pro vaše divadlo a co hrajete!" A zavrtal mi do hlavy semínko, které vyklíčilo.

Mám ráda pohádky kultivované, psané malebnou češtinou, s pěknými ilustracemi. Líbí se mi pohádky z té naší české, moravské, slezké země, z domoviny.

Baví mě pohádky o lidech podobným těm, co dennodenně potkáváme, známe ze sousedství, inspirované obyčejným životem.

Takovou jsem chtěla HASTRMANSKOU POHÁDKU napsat. Pokud se mi to podařilo, jsem spokojená a šťastná.Oblíbené příspěvky